It's A Long Way To Tipperary

It's a Long Way to Tipperary
It's A Long Way To Tipperary
(česky Dlouhá cesta k Tipperary) je vojenský pochod, který napsal Jack Judge a Harry (Henry James) Williams v roce 1912. Nejvíce známý je jeho refrén:
It's a long way to Tipperary,
It's a long way to go.
It's a long way to Tipperary,
To the sweetest girl I know!
Goodbye Piccadilly,
Farewell Leicester Square!
It's a long long way to Tipperary,
But my heart's right there.
It's a Long Way to Tipperary

It's a Long Way to Tipperary, zpívá Albert Farrington (1915)

U S A MILITARY MARCH Patriotic Song
The Marines' Hymn is the official hymn of the United States Marine Corps. It is the oldest official song in the U.S. Armed Forces. The song has an obscure origin—the words date from the 19th century, but no one knows the author. The music is from the Gendarmes' Duet from the opera Geneviève de Brabant by Jacques Offenbach, which had its début in Paris in 1859. The Marine Corps secured a copyright on the song on August 19, 1919, but it is now in the public domain.
The initial verse is "From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli". The Montezuma phrase refers to the Battle of Chapultepec, which took place during the Mexican-American War. The Tripoli phrase refers to actions during the First Barbary War and the Battle of Derne.
The "Marines' Hymn" is typically sung at the position of "attention" as a gesture of respect.
Marines je kostelní píseň je oficiální hymnu Spojených států námořního sboru.

Je to nejstarší oficiální píseň v amerických ozbrojených silách. Píseň neznámého původu slova se datují od 19. století, ale nikdo nezná autora. Hudba je z Duet četníci "z opery Geneviève de Brabant Jacques Offenbach,který měl svou premiéru v Paříži v roce 1859. Marine Corps zajištěna autorská práva k písni 19. srpna 1919, ale to je nyní ve veřejné domain.The první verš je "Z chodby Montezuma ke břehům Tripolisu". Fráze se odkazuje na Montezuma bitvě Chapultepec, který se konal během Mexičana-americká válka.Tripolis fráze se odkazuje na akce během první Barbary války a bitvy Derne.The "Marines je kostelní píseň" se obvykle zpívá na pozici "pozornost" jako gesto respektu.
Lyrics:
From the Halls of Montezuma,
To the shores of Tripoli;
We fight our country's battles
In the air, on land, and sea;
First to fight for right and freedom
And to keep our honor clean:
We are proud to claim the title
Of United States Marine.
Our flag's unfurled to every breeze
From dawn to setting sun;
We have fought in every clime and place
Where we could take a gun;
In the snow of far-off Northern lands
And in sunny tropic scenes;
You will find us always on the job
The United States Marines.
Here's health to you and to our Corps
Which we are proud to serve;
In many a strife we've fought for life
And never lost our nerve;
If the Army and the Navy
Ever look on Heaven’s scenes;
They will find the streets are guarded
By The United States Marines.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MENU:

#redcardforZeman #US-Army-DragoonRide Accordeon Afrika Agáta Akáty bílé Aktuální info Alkohol Alphaville Amerika Android Anna Kurnikova Armáda Atacama Barvy jara Barvy léta Barvy podzimu Barvy zimy Bilance Bioklimatologie Bohémův sen Boží Muka Bubáci Cestování Cestování. Moře Cílená reklama CZportal Černá zvěř Česká lidová muzika Česká písnička české hovory na netu Český atentát český folklor a tance Český Krumlov Český web Člověk a Nemoc Debaty a názory Den deštivý Dobromysl obecná Dobrý voják Švejk Dobrý vtip Domov Dovolená Dragoon Dům Dvořák Eric Clapton Etické a humánní principy Evergreen Evropa a my Fejeton Forever Young Fotografie Fotografie přírody František Kopecký František Poupě Friends Google Havel Herec Pavel Nový Herec Tomáš Hanák Hi Historie Hlad Hledání na internetu Hloupost HOBBY Hospoda Houby Humor a vtipy Ideologie Imunita kojení a spánek Internetové smetiště ÍRÁN It's A Long Way To Tipperary Jaro Jeep Jeleni Jiřina Fikejzová Judita Čeřovská Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kariera Karty Káva Kavalerie kávovar Klaus Komunitní sítě Komunizmus Konvoj Korsika koření Krajina Krásná země česká Krmeliště online Krokonoše Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Levitace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Martin Stropnický Max Kašparů Med Město Písek Metanol Meteorotropie Migrace Mince Mobbing Monitorovací přístroje Moře Motorové kolečko Moudro Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Myslivost Na loveckých stezkách Obrázky Obrázky .gif OLD DRAGOON vs US ARMY Ozbrojení brigádníci Partička Peníze Pes Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Poušť Pozdrav Pán Bůh Praha President Pro radost Prohibice Předjaří Příroda Psychologie osobnosti Radujme se Relax Rostou Rudolf Pellar Rušičky Řecko Řemesla a umění Samsung Santorini Sedm statečných Seneca SIGA Skřivan Skupinová hloupost (groupthink) Slova na neděli Slovensko Sociální sítě Soud ústavní Soumrak selského stavu South Africa foto Sova Sputnici Stryker Svatý Václav Svět internetu Svoboda a demokracie Symphony no. 9 Šperky Šťastná ústa Šumava T.G.Masaryk Tanky a Ukrajina Taťána le Moigne Taxmeni Tenkrát na západě Tester The Beach Boys Tipperary Totalita Trampské písničky Traviči orlů Trhové Sviny Trpajzlíci Twitter U křížku Události na internetu Události ve světě US Václav Havel Válka Vánoce Velikonoční svátky jara Veteráni Videa jeleni Vlasta Burian Vlaštovka Volby Volkswagen WCstory Webkamery White Acasias Zahrada Zdeničko má Ze života Zelené Zima v Česku Zkázoděl Zlato Zubři online Žáby Žaludy Ženy Židovské Život na dlani Žižkovská píseň práce Žurnalistika

Přejděte na další skvělé stránky autorů...

Milí přátelé čtenáři, jste vítáni na části webových stránek autora, najděte si své informace a záliby. Reportuji co mne zaujalo a vy si vybíráte, případně odbočíte na některou ze souvisejících stránek (v nabídce) níže. Každá stránka je svým způsobem rozcestník.
Myslivcům a přátelům přírody doporučuji Myslivost , cestovatelské příběhy a fotografie ve velkém rozlišení obsahuje SKALWEBSITE i NINIVEWEBSITE. Nešetřím atraktivními videy, kde působí jako doplněk. Pro technoidy internetové fandy je zajímavá stránka BROWSERWEBSITE. Kdo rád vaří zde jsou recepty. Momentky jsou z Prahy. Pohádky pro děti. Expertní poznámky i MEDICINA. - Tyto stránky se také povedly.
Skvělé surfování na webu přeji!