It's A Long Way To Tipperary

It's a Long Way to Tipperary
It's A Long Way To Tipperary
(česky Dlouhá cesta k Tipperary) je vojenský pochod, který napsal Jack Judge a Harry (Henry James) Williams v roce 1912. Nejvíce známý je jeho refrén:
It's a long way to Tipperary,
It's a long way to go.
It's a long way to Tipperary,
To the sweetest girl I know!
Goodbye Piccadilly,
Farewell Leicester Square!
It's a long long way to Tipperary,
But my heart's right there.
It's a Long Way to Tipperary

It's a Long Way to Tipperary, zpívá Albert Farrington (1915)

U S A MILITARY MARCH Patriotic Song
The Marines' Hymn is the official hymn of the United States Marine Corps. It is the oldest official song in the U.S. Armed Forces. The song has an obscure origin—the words date from the 19th century, but no one knows the author. The music is from the Gendarmes' Duet from the opera Geneviève de Brabant by Jacques Offenbach, which had its début in Paris in 1859. The Marine Corps secured a copyright on the song on August 19, 1919, but it is now in the public domain.
The initial verse is "From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli". The Montezuma phrase refers to the Battle of Chapultepec, which took place during the Mexican-American War. The Tripoli phrase refers to actions during the First Barbary War and the Battle of Derne.
The "Marines' Hymn" is typically sung at the position of "attention" as a gesture of respect.
Marines je kostelní píseň je oficiální hymnu Spojených států námořního sboru.

Je to nejstarší oficiální píseň v amerických ozbrojených silách. Píseň neznámého původu slova se datují od 19. století, ale nikdo nezná autora. Hudba je z Duet četníci "z opery Geneviève de Brabant Jacques Offenbach,který měl svou premiéru v Paříži v roce 1859. Marine Corps zajištěna autorská práva k písni 19. srpna 1919, ale to je nyní ve veřejné domain.The první verš je "Z chodby Montezuma ke břehům Tripolisu". Fráze se odkazuje na Montezuma bitvě Chapultepec, který se konal během Mexičana-americká válka.Tripolis fráze se odkazuje na akce během první Barbary války a bitvy Derne.The "Marines je kostelní píseň" se obvykle zpívá na pozici "pozornost" jako gesto respektu.
Lyrics:
From the Halls of Montezuma,
To the shores of Tripoli;
We fight our country's battles
In the air, on land, and sea;
First to fight for right and freedom
And to keep our honor clean:
We are proud to claim the title
Of United States Marine.
Our flag's unfurled to every breeze
From dawn to setting sun;
We have fought in every clime and place
Where we could take a gun;
In the snow of far-off Northern lands
And in sunny tropic scenes;
You will find us always on the job
The United States Marines.
Here's health to you and to our Corps
Which we are proud to serve;
In many a strife we've fought for life
And never lost our nerve;
If the Army and the Navy
Ever look on Heaven’s scenes;
They will find the streets are guarded
By The United States Marines.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Krásná země česká Historie Humor a vtipy Svoboda a demokracie Kariera Sociální sítě Skupinová hloupost (groupthink) Slova na neděli Můj pohled na svět Svět internetu Příroda Česká lidová muzika české hovory na netu CZportal Dobrý vtip Internetové smetiště Peníze Radujme se Události ve světě Česká písnička #redcardforZeman Amerika Fotografie přírody Láska Fejeton Kavalerie Komunitní sítě Konvoj Počasí Události na internetu Český web #US-Army-DragoonRide Accordeon Aktuální info Barvy podzimu Bilance Cestování Debaty a názory Domov Dovolená Dragoon Etické a humánní principy Fotografie Google Ideologie Komunizmus Myslivost Obrázky .gif Tester US Ze života Český atentát Člověk a Nemoc Barvy jara Bohémův sen Cestování. Moře Evropa a my HOBBY Hledání na internetu Hloupost It's A Long Way To Tipperary Jeleni Korsika Krajina Legendy taneční hudby Levitace Lékař Moudro Město Písek Na loveckých stezkách President Předjaří Santorini Svatý Václav T.G.Masaryk Totalita Veteráni Videa jeleni Volby Zima v Česku ÍRÁN český folklor a tance Řecko Řemesla a umění Život na dlani Afrika Agáta Akáty bílé Alkohol Alphaville Android Anna Kurnikova Armáda Atacama Barvy léta Barvy zimy Bioklimatologie Boží Muka Bubáci Cílená reklama Den deštivý Dobromysl obecná Dobrý voják Švejk Dvořák Dům Eric Clapton Evergreen Forever Young František Kopecký František Poupě Friends Havel Herec Pavel Nový Herec Tomáš Hanák Hi Hlad Hospoda Houby Imunita kojení a spánek Jaro Jeep Jiřina Fikejzová Judita Čeřovská Karel Kryl Karel Schwarzenberg Karty Klaus Krmeliště online Krokonoše Káva Lékař a bylinky Marie Rottrová Markéta Šichtařová Martin Stropnický Max Kašparů Med Metanol Meteorotropie Migrace Mince Mobbing Monitorovací přístroje Motorové kolečko Moře Mustafa Kemal Atatürk OLD DRAGOON vs US ARMY Obrázky Ozbrojení brigádníci Partička Pes Petrova Bouda Pirati.cz Podnikání Poušť Pozdrav Pán Bůh Praha Pro radost Prohibice Psychologie osobnosti Relax Rostou Rudolf Pellar Rušičky SIGA Samsung Sedm statečných Seneca Skřivan Slovensko Soud ústavní Soumrak selského stavu South Africa foto Sova Sputnici Stryker Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Taxmeni Taťána le Moigne Tenkrát na západě The Beach Boys Tipperary Trampské písničky Traviči orlů Trhové Sviny Trpajzlíci Twitter U křížku Velikonoční svátky jara Vlasta Burian Vlaštovka Volkswagen Václav Havel Válka Vánoce WCstory Webkamery White Acasias Zahrada Zdeničko má Zelené Zkázoděl Zlato Zubři online koření kávovar Černá zvěř Český Krumlov Šperky Šumava Šťastná ústa Žaludy Ženy Židovské Žižkovská píseň práce Žurnalistika Žáby

Přejděte na další skvělé stránky autorů...

Milí přátelé čtenáři, jste vítáni na části webových stránek autora, najděte si své informace a záliby. Reportuji co mne zaujalo a vy si vybíráte, případně odbočíte na některou ze souvisejících stránek (v nabídce) níže. Každá stránka je svým způsobem rozcestník.
Myslivcům a přátelům přírody doporučuji Myslivost , cestovatelské příběhy a fotografie ve velkém rozlišení obsahuje SKALWEBSITE i NINIVEWEBSITE. Nešetřím atraktivními videy, kde působí jako doplněk. Pro technoidy internetové fandy je zajímavá stránka BROWSERWEBSITE. Kdo rád vaří zde jsou recepty. Momentky jsou z Prahy. Pohádky pro děti. Expertní poznámky i MEDICINA. - Tyto stránky se také povedly.
Skvělé surfování na webu přeji!